Sesja wizerunkowa dla biznesu

Pastelowa sesja studyjna właścicielek sklepu Jo-Ann

W grudniu moje studio we Wrocławiu odwiedziły Anna i Joanna, specjalistki od koreańskiej pielęgnacji cery. Tuż przed otwarciem własnego sklepu internetowego z azjatyckimi kosmetykami dziewczyny postanowiły zadbać o profesjonalną oprawę graficzną swojej strony i kanałów w mediach społecznościowych. Zdawały sobie sprawę, że ich firma nie może obejść się bez wyjątkowej identyfikacji wizualnej. Wiedziały również, że w kreowaniu wizerunku marki pomoże im fotograf z doświadczeniem w zdjęciach reklamowych, a przede wszystkim – odpowiednim zmysłem estetycznym.

Fotografia reklamowa i wizerunkowa w jednym, czyli kreatywna propozycja dla przedsiębiorców

W świecie nowych mediów wizerunek w Internecie jest naszą wizytówką niezależnie od tego, czy jesteśmy specjalistami z długoletnim stażem, szukamy dopiero pierwszej pracy, czy też – tak jak Anna i Joanna – otwieramy właśnie własną firmę. Dziewczyny z Jo-Ann zdecydowały się na sesję, w której komercyjna fotografia reklamowa łączy się z fotografią wizerunkową. Chciały wykreować i przekazać światu ducha swojej marki, wypromować ofertę produktów kosmetycznych oraz wzmocnić wiarygodność przedsięwzięcia, przedstawiając klientom własny wizerunek. Zaprezentowały się jako osoby otwarte, kreatywne i godne zaufania. Kadry z ich sesji miały wzbudzać uśmiech odbiorców, wywoływać pozytywne skojarzenia  i zachęcać do nawiązania kontaktu.

Rekwizyty fotograficzne w tematycznej sesji wizerunkowej

Podczas sesji studyjnej Anna i Joanna postawiły na dziewczęce, jasne kolory, swobodne, współgrające ze sobą stylizacje i szerokie uśmiechy. O nienaganny makijaż pasjonatek koreańskich kosmetyków zadbała wizażystka Ewelina Czarnecka. Fotografie miały pokazywać młodzieńczą energię dziewczyn i ekscytację towarzyszącą nowemu przedsięwzięciu. Sklep internetowy startował pierwszego stycznia, do zdjęć na stronę główną wykorzystałyśmy więc rekwizyty przywołujące na myśl karnawałową zabawę – w studiu fruwało konfetti, a pod sufitem unosiły się kolorowe balony. Myśląc o zbliżających się walentynkach, na potrzeby niektórych kadrów wraz z moją asystentką obsypałyśmy modelki płatkami róż. Zadbałyśmy o to, żeby charakter zdjęć korespondował z hasłami reklamowymi, tak aby komunikacja wizerunkowa marki była spójna i zawsze aktualna.

sesja reklamowa dla sklepu internetowego sesja reklamowa dla sklepu internetowego sesja reklamowa dla sklepu internetowego sesja reklamowa dla sklepu internetowego sesja reklamowa dla sklepu internetowego

Małgorzata Drozdowska-Słyż

Specjalizuję się w fotografii portretowej, fashion, fotografii artystycznej i kreacyjnej. Uwielbiam rozmyślać i materializować swoje artystyczne pomysły. Napisz do mnie a razem stworzymy coś niepowtarzalnego! Współpracuję z makijażystami, stylistami, specjalistami od wizerunku.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *