Sesja zdjęciowa do CV lub LinkedIn Wrocław

Jak ważne jest dobre CV, wie każdy, kto szukał pracy. Powinno być napisane bezbłędnie i rzeczowo, podkreślając cechy i osiągnięcia, które zachęcą potencjalnego pracodawcę do nawiązania kontaktu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jaką moc mają dobre zdjęcia do CV – mogą albo przekreślić Twoje szanse na pracę, albo ukazać Cię jako profesjonalistę. Takie zdjęcia możesz także wykorzystać na portalach dla szukających pracy, jak LinedIn.

Dlaczego zdjęcie do CV jest takie ważne?

Wyobraź sobie, że podczas rekrutacji pracodawca dostaje setki lub nawet tysiące CV. Nie zawsze jest czas, by wszystkie dokładnie przeczytać, ale zdjęcia od razu rzucają się w oczy. Wśród nich są ujęcia z wakacji, imprez i rozmazane selfie robione w domu… Ale są też zdjęcia do CV, na których widać eleganckich, pewnych siebie specjalistów w swojej dziedzinie. Jak myślisz, którym życiorysom pracodawca będzie chciał przyjrzeć się bliżej? Odpowiedź jest prosta. To właśnie dlatego profesjonalne zdjęcia mają przewagę nad tymi wykonywanymi własnym aparatem fotograficznym.

Dobre zdjęcia do CV świadczą o tym, że poważnie myślisz o swojej karierze i nie boisz się w nią inwestować. Wrocław jest pełen możliwości, ale trzeba umieć z nich skorzystać. Pierwszym krokiem jest wiedza o tym, jak dobrze zaprezentować się na rynku pracy. Warto sięgnąć po wszystkie dostępne narzędzia – w tym siłę przekazu wizualnego.

Zdjęcie do CV – jak przygotować się do sesji?

Fotografie do CV to portrety – cała uwaga skupiona jest na górnej części ciała, a w szczególności twarzy. Dlatego ważne jest, by zadbać o wszystkie szczegóły, które wychwyci aparat – delikatny makijaż (w przypadku panów korektę cery) i zadbaną skórę. Warto dobrze się wyspać, a na sesję zabrać pozytywne nastawienie oraz pewność siebie.

Co założyć, by zdjęciom do CV nie brakowało profesjonalnego charakteru? Najlepiej postawić na klasyczną elegancję. Odpowiednie będą gładkie koszule i marynarki – oczywiście dokładnie wyprasowane. W przypadku pań świetnie sprawdzi się delikatna biżuteria, a u panów – krawat w stosowanym kolorze. Koniecznie zabierz ze sobą kilka kompletów ubrań, by wspólnie z fotografem wybrać najlepsze warianty.

Profesjonalne fotografie do CV lub LinkedIn jakie wykonaliśmy w naszym studio fotograficznym: