Jak wygląda profesjonalna sesja zdjęciowa

Profesjonalna sesja zdjęciowa – jak wygląda?

kulisy sesji zdjęciowej wrocław

To pytanie nurtuje chyba każdego, kto chce wziąć udział w sesji zdjęciowej. Dlatego postaramy się jak najdokładniej przybliżyć przebieg takiego spotkania.

Przed sesją

Przed sesją proszę o przesłanie kliku fotografii, wymiarów oraz oczekiwań zainteresowanej osoby, aby stylistka mogła wcześniej przygotować stroje do sesji (dotyczy opcji z wizażem i stylizacją). Warto również odpowiednio zadbać o siebie przed zdjęciami, gdyż obiektyw widzi więcej niż ludzkie oko. Polecamy zapoznać się z zakładką Przygotowanie do Sesji.

W zależności od rodzaju sesji, ustalamy również wstępny zarys, który podlega ewentualnym modyfikacjom w trakcie spotkania.

Proponujemy również spotkanie przed sesją, podczas którego posłuchamy o Państwa oczekiwaniach, odpowiemy na wszystkie pytania, doradzimy najlepsze rozwiązania.

Przygotowania do sesji

Sesję najczęściej rozpoczynamy od przeglądu garderoby, oraz wykonania profesjonalnego makijażu i stylizacji. Wspólnie wybieramy najlepsze stroje do zdjęć (najczęściej z ubrań przygotowanych przez stylistkę oraz z Pani/Pana garderoby); chcemy aby modelka/model dobrze czuli się na planie zdjęciowym w wybranej stylizacji.

Przebieg sesji

Celem sesji zdjęciowej jest uzyskanie od kilku do kilkunastu najlepszych fotografii. Aby go osiągnąć, potrzeba czasu (od godziny do dwóch lub dłużej) i dużej ilość różnego rodzaju ujęć (zmiany stylizacji, makijaży, ujęcia portretowe, cała sylwetka itp.). Podczas sesji modelka/model stopniowo zdobywa doświadczanie przed obiektywem, rozluźnia się, dzięki czemu możliwe jest uchwycenie najbardziej korzystnego wyglądu i charakteru portretowanej osoby. Dlatego efektem sesji fotograficznej jest około 200-400 zdjęć, z których później wybiera się te najlepsze.

backstage sesji zdjeciowej wrocław
Zanim przystąpię do robienia zdjęć, udzielam najważniejszych wskazówek na temat korzystnego ustawiania się przed obiektywem. Przy sesji portretowej po każdej zmianie stroju następuje seria ujęć. Aby zdjęcia były jak najbardziej zróżnicowane, wykorzystuję różne rodzaje oświetlenia i tła fotograficzne. Sesja w plenerze wygląda podobnie, zmienia się natomiast sceneria, mogą Państwo wybrać motywy krajobrazowe (parki, łąki, ogrody) lub miejskie (industrialne, architektoniczne, itp.). Bardziej wymagający klienci mogą również skorzystać z sesji w stylowych wnętrzach czy apartamencie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *