Plenerowa sesja biznesowa

Biznesowa sesja fotograficzna – podstawa personal brandingu

Profesjonalne zdjęcia biznesowe to podstawa w kreowaniu własnej marki, czyli w personal brandingu. Pojęcie to zna każdy, kto świadomie porusza się na rynku pracy, strategicznie planuje osiąganie kolejnych celów zawodowych i wie, jak ważne jest dbanie o wizerunek. Swój biznesowy wizerunek powierzyła mi Joanna Głowacka, stylistka, właścicielka agencji modelek SPOT Management. Doświadczenie podpowiadało mi, że muszę przedstawić osobowość Joanny i dopasować charakter zdjęć do specyfiki jej zajęcia. Moja modelka pracuje w branży kreatywnej, mogłyśmy więc pozwolić sobie na bardziej swobodny klimat sesji. Dlatego właśnie postawiłyśmy na wrocławskie plenery, mimo że w przypadku fotografii biznesowej częściej wybiera się sesje w miejscu pracy lub sesje studyjne.sesja biznesowa i korporacyjna wrocław sesja biznesowa i korporacyjna wrocław

Miejska sesja plenerowa we Wrocławiu

Jak już wspomniałam, nieprzypadkowo zdecydowałyśmy się z Joanną na sesję zdjęciową w plenerze, wśród nowoczesnych wrocławskich biurowców. Monumentalne budynki o minimalistycznej, prostej formie, wyjątkowo pasowały do przyjętej przez nas koncepcji. Stanowiły tło, które miało dodać charakteru klasycznym portretom, nie rozpraszając przy tym uwagi oglądających zdjęcia. Przywodzące na myśl słynne dzielnice biznesowe europejskich stolic otoczenie wpisało się idealnie w założenia tej sesji.

Jak kreować wizerunek poprzez fotografię?

Patrząc na zdjęcia Joanny, widzimy osobę pewną siebie, otwartą i pełną energii. Jej spojrzenie i szeroki uśmiech zapraszają do rozmowy i wzbudzają zaufanie. O to właśnie chodzi w fotografii biznesowej i sesjach wizerunkowych. Prezentujemy naszych bohaterów tak, by ich postawa i wyraz twarzy budziły pozytywne skojarzenia, a osoby oglądające zdjęcia czuły sympatię, podziw, chęć nawiązania kontaktu.
Równie ważna w plenerowej sesji biznesowej jest przemyślana i odpowiednio dobrana stylizacja, która będzie świetnie zgrywać się z wybranym przez nas miejscem. Zwykle najlepiej sprawdzają się te najprostsze rozwiązania – w tym przypadku czarne spodnie i marynarka. Joanna, specjalistka od mody, nie ograniczyła się jednak do totalnej klasyki, urozmaicając strój koszulą i szalikiem w kontrastowe, pionowe pasy oraz oryginalnymi butami.

sesja biznesowa i korporacyjna wrocław

Małgorzata Drozdowska-Słyż

Specjalizuję się w fotografii portretowej, fashion, fotografii artystycznej i kreacyjnej. Uwielbiam rozmyślać i materializować swoje artystyczne pomysły. Napisz do mnie a razem stworzymy coś niepowtarzalnego! Współpracuję z makijażystami, stylistami, specjalistami od wizerunku.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *