CAUTION! Yellow – edytorial modowy

Sesja zdjęciowa dla Promo Magazine

Koncept edytorialu modowego

Edytoriale słyną ze swoich motywów przewodnich, to dzięki nim fotografia modowa ma swój specyficzny wydźwięk, pozwalający połączyć serię ujęć w jedną całość, tworząc często różnorodne historie, fraszki i przedstawienia. Dlatego tak ważne jest stworzenie przemyślanej koncepcji, zanim przejdzie się do samego fotografowania. Tworząc swój projekt dla Promo Magazine, skupiłam się przede wszystkim na barwie, szukałam spójnego motywu sesji. Wspólnym mianownikiem stał się tym razem kolor żółty, pojawiający się w dodatkach i rekwizytach. Doskonale grał też z monochromatycznymi stylizacjami projektantów. Bardzo lubię zabawę kolorem, zwłaszcza takim pozytywnym i energetycznym.

Miejsce i inspiracje do zdjęć

Zebranie inspiracji było czasochłonnym zajęciem – oprócz zdecydowania czego tak naprawdę chciałam, musiałam przygotować konkretne przykłady dla stylistki oraz wizażystki. Dokładnie przedstawiony pomysł był podstawą do owocnej współpracy.
Lokalizacja sesji zdjęciowej była równie ważna, nie chciałam się ograniczać tylko do studia fotograficznego – sesja plenerowa brzmiała ciekawiej w przypadku tego pomysłu. Spędziłam sporo czasu nad wyborem miejsca, nie mogło ono być konkurencyjne względem modelki i stylizacji, musiało być także w miarę elastyczne do manipulacji dodatkowymi rekwizytami, a jednocześnie potrzebowałam czegoś niebanalnego dla dziedziny fashion. Stonowane szarości i betonowy klimat przystanku przy wrocławskim Stadionie Miejskim pasowały idealnie.

Żółty zawrót głowy

Stylizacje skomponowane zostały z autorskich projektów designerów: Agaty Chyb oraz CUB Clothes. Częścią mojego pomysłu były makijaże fashion oparte na różnych odcieniach żółceni, które miały kontrastować z monochromatycznymi stylizacjami. Już po kilku godzinach miałyśmy genialny materiał do edytorialu modowego. Żółte cytryny, banany i inne rekwizyty królowały na planie przyciągając uwagę i tworząc letni, pozytywny klimat.

Jesteście ciekawi jak wyglądała ta sesja? No to proszę, link do backstage:

Backstage sesji Caution! Yellow from Małgorzata Drozdowska-Słyż on Vimeo.

Fotograf: Małgorzata Drozdowska-Słyż
Stylizacja: Joanna Głowacka
Makeup Artist: Adela Kaźmierkiewicz
Modelka: Dariana Lysenko @SPOT Management
Asysta: Paulina Walentynowicz
Projektanci: CUB clothes & AGATA CHYB OFFICIAL

 

fotografia modowa do magazynu sesja do magazynu plener modowy sesja modowa fotografia modowa sesja plenerowa fashion zdjęcia modowe fotografia modowa zdjęcia plenerowe zdjęcia modowe fotografia modowa sesja modowa fotografia modowa edytorial foto modowe sesja plenerowa fashion

Małgorzata Drozdowska-Słyż

Specjalizuję się w fotografii portretowej, fashion, fotografii artystycznej i kreacyjnej. Uwielbiam rozmyślać i materializować swoje artystyczne pomysły. Napisz do mnie a razem stworzymy coś niepowtarzalnego! Współpracuję z makijażystami, stylistami, specjalistami od wizerunku.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *